Το Ωδείο Φλώρινας σε συνεργασία με τον Δήμο Φλώρινας διοργανώνουν συναυλία με τίτλο “υποδεχόμαστε την Άνοιξη τραγουδώντας”, την Τετάρτη 26 Απριλίου και ώρα 19.00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Φλώρινας, με είσοδο ελεύθερη για το κοινό.
Στη συναυλία θα εμφανιστεί η Χορωδία Φίλων και Γονέων του Ωδείου Φλώρινας υπό την διεύθυνση της μαέστρου Ανδρέιας Μιρέλας Διδασκάλου.
Την χορωδία συνοδεύει ενόργανο σύνολο καθηγητών του Ωδείου. Kιθάρα: Νίκος Γεωργίου, κλαρίνο: Γιώργος Τσαμπάζης, μπουζούκι: Γιάννης Τσώτσος. Στο πιάνο συνοδεύει ο Μιχαήλ Ασίκης.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα