Το Μουσικό Σχολείο Πτολεμαΐδας παρουσιάζει το θρησκευτικό ορατόριο “Λειτουργία Περί Ειρήνης – Pro Pacem” εις μνήμη του Νικολάου Δούμπα, του σπουδαίου ευεργέτη του 19ου αιώνα, την Τετάρτη 26 Απριλίου στις 7.00 το απόγευμα στην Αίθουσα Τέχνης στην Κοζάνη. Η σύνθεση του έργου και η διεύθυνση της ευρωπαϊκής ορχήστρας ανήκουν στον Παναγιώτη Δημόπουλο. Υπεύθυνη της ευρωπαϊκής χορωδίας είναι η Χριστίνα Καπαρελιώτη. Είσοδος ελεύθερη!
Συστάσεις σε κτηνοτρόφους για την προφύλαξη των μονάδων αιγοπροβάτων από την πανώλη στη Πτολεμαΐδα
Καμπανάκι για την προστασία του ζωικού τους κεφαλαίου από τη...
Διαβάστε περισσότερα