Με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Φλωρίνης, Πρεσπών και Εορδαίας, κ.κ. Θεοκλήτου, τελέστηκε η κοπή της Βασιλόπιτας των υπαλλήλων της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας, την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2023, στο ισόγειο του Διοικητηρίου.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης ευχήθηκε υγεία, αγάπη και ευημερία στους παρευρισκόμενους, θεσμικούς και κλήρο. Ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, εκπροσωπώντας και τους παριστάμενους Περιφερειακούς Συμβούλους, ευχήθηκε καλή και δημιουργική χρονιά, ευχαρίστησε τους υπαλλήλους των υπηρεσιών για την αποτελεσματική και αποδοτική συνεργασία που έχουν όλο αυτό το χρονικό διάστημα, με γνώμονα την εξυπηρέτηση των πολιτών και μετέφερε τις ευχές του Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας Γιώργου Κασαπίδη.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν μεταξύ άλλων, οι Περιφερειακοί σύμβουλοι Ιωάννης Κιοσές, Βασίλης Άμπας, Ιωάννης Λιάσης, Γιώργος Κωτακίδης και Ιωάννης Στρατάκης.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα