Την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024 στις 19:00 στο Μουσικό Σχολείο Πτολεμαΐδας θα πραγματοποιηθεί η τρίτη εαρινή συναυλία του σχολείου: πρόκειται για μια «διπλή» συναυλία, όπου στο πρώτο μέρος το σύνολο βυζαντινής μουσικής θα ψάλει ύμνους προς την Υπεραγία Θεοτόκο, ενώ στο δεύτερο μέρος το σύνολο ελληνικής μουσικής του λυκείου θα παρουσιάσει ένα μικρό αφιέρωμα στη μουσική του σπουδαίου Σταύρου Ξαρχάκου.
Συστάσεις σε κτηνοτρόφους για την προφύλαξη των μονάδων αιγοπροβάτων από την πανώλη στη Πτολεμαΐδα
Καμπανάκι για την προστασία του ζωικού τους κεφαλαίου από τη...
Διαβάστε περισσότερα