Συνελήφθησαν χθες (01-07-2023) σε περιοχή της Φλώρινας, από αστυνομικούς του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Κρυσταλλοπηγής Φλώρινας σε συνεργασία με αστυνομικούς του Τμήματος Διαβατηριακού Ελέγχου Κρυσταλλοπηγής Φλώρινας, δύο 37χρονοι αλλοδαποί, σε βάρος των οποίων εκκρεμούσαν αποφάσεις Δικαστηρίων, σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις.
Συγκεκριμένα, στην πρώτη περίπτωση συνελήφθη χθες το απόγευμα σε περιοχή της Φλώρινας, από τους προαναφερόμενους αστυνομικούς, 37χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε απόφαση του Γ΄ Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Θεσσαλονίκης, με την οποία καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης -3- μηνών και χρηματική ποινή -1500- ευρώ, για παράβαση της νομοθεσίας περί αλλοδαπών.
Στη δεύτερη περίπτωση συνελήφθη χθες το απόγευμα σε περιοχή της Φλώρινας, από τους προαναφερόμενους αστυνομικούς, 37χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Λάρισας, με την οποία καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης -5- μηνών και χρηματική ποινή -1500- ευρώ, για παράβαση της νομοθεσίας περί αλλοδαπών.
Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στην κα. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καστοριάς.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα