Συνελήφθησαν χθες (27-10-2023) το πρωί στην Φλώρινα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Φλώρινας, δύο (2) 20χρονοι ημεδαποί, σε βάρος των οποίων σχηματίσθηκε δικογραφία για πλαστογραφία.
Συγκεκριμένα, μετά από έλεγχο που πραγματοποιήθηκε χθες το πρωί στην Φλώρινα από ανωτέρω αστυνομικούς στους δύο 20χρονους, βρέθηκαν στην κατοχή τους και κατασχέθηκαν συνολικά -330- πλαστά φοιτητικά εισιτήρια του ΚΤΕΛ Φλώρινας, ενώ η οικονομική ζημία που έχει προκληθεί στην εταιρεία του ΚΤΕΛ ανέρχεται στο χρηματικό ποσό των -100- ευρώ.
Προανάκριση για την υπόθεση ενήργησε το Τμήμα Ασφάλειας Φλώρινας, ενώ η δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος τους, θα υποβληθεί στην κα. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Φλώρινας.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα