Συνελήφθησαν χθες (16-06-2023) απογευματινές και βραδινές ώρες στην Καστοριά και σε περιοχές της Καστοριάς από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καστοριάς, τρεις (3) ημεδαποί, ηλικίας 39, 44 και 65 ετών για διακίνηση και κατοχή ναρκωτικών ουσιών, κατά περίπτωση.
Συγκεκριμένα, χθες το απόγευμα συνελήφθη από προαναφερόμενους αστυνομικούς στην Καστοριά ο 65χρονος, διότι σε έλεγχο που πραγματοποιήθηκε βρέθηκε στην κατοχή του και κατασχέθηκε ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού μικτού βάρους -12,4- γραμμαρίων.
Από τη συνεχιζόμενη αστυνομική έρευνα, προέκυψε ότι ο 65χρονος είχε προμηθευτεί, έναντι χρηματικού ποσού, την ανωτέρω ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης από τον 39χρονο, ο οποίος εντοπίσθηκε και συνελήφθη χθες το απόγευμα σε περιοχή της Καστοριάς από προαναφερόμενους αστυνομικούς με τη συνδρομή αστυνομικών του Αστυνομικού Τμήματος Καστοριάς, ενώ κατόπιν κατάλληλης αξιοποίησης στοιχείων, διαπιστώθηκε ότι ο 39χρονος είχε προμηθευτεί, έναντι χρηματικού ποσού, την προαναφερόμενη ναρκωτική ουσία από τον 44χρονο.
Η ΕΔΕΜ-ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ-GEA δεν είναι δημόσια όργανα αλλά ιδιωτικές εταιρίες χωρίς δικαίωμα ελέγχου
Αγαπητοί Συνάδελφοι, Δυστυχώς συνεχίζεται να υπάρχει άγνοια και παραπληροφόρηση σε...
Διαβάστε περισσότερα