Συνελήφθη χθες (18-10-2023) το μεσημέρι στη Φλώρινα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Φλώρινας, 39χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν:
Τρία (3) Εντάλματα Σύλληψης του κ. Ανακριτή Πρωτοδικείου Ναυπλίου για τα αδικήματα της ληστείας, της σύστασης συμμορίας και για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών,
Απόφαση του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Ναυπλίου, με την οποία είχε καταδικαστεί σε ποινή φυλάκισης -2- ετών, για σύσταση συμμορίας και παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών και
Απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Ναυπλίου, με την οποία είχε καταδικαστεί σε ποινή φυλάκισης -10- μηνών και χρηματική ποινή -800- ευρώ, για παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Φλώρινας.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα