Συνελήφθη χθες (05-11-2023) το μεσημέρι στην Φλώρινα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Φλώρινας, σε συνεργασία με αστυνομικούς του Τμήματος Διαβατηριακού Ελέγχου Κρυσταλλοπηγής 37χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Λάρισας, με την οποία είχε καταδικαστεί σε ποινή φυλάκισης -24- μηνών και χρηματική ποινή -3.000- ευρώ, για τις πράξεις της κατοχής και χρήσης πλαστού διαβατηρίου και υφαρπαγή ψευδούς βεβαίωσης κατ’ εξακολούθηση.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στην κα. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Φλώρινας.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα