Εκφράζω τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια για την απώλεια του Ορθοπεδικού Ιατρού Γεωργίου Χολέρη, πρώην Προέδρου της Εθνικής Οργάνωσης Μακεδονομάχων «Ο Παύλος Μελάς» Νομού Φλώρινας.
Ο εκλιπών, απόγονος οικογένειας Μακεδονομάχων, υπηρέτησε με την επιστημονική του κατάρτιση τους πολίτες της ακριτικής μας περιοχής και λάμπρυνε με την εντιμότητα, την αξιοπρέπεια και την ευγένεια του, τον δημόσιο βίο της τοπικής μας κοινωνίας.
Υπερασπίστηκε με σθένος τα Εθνικά Ιδεώδη και την Ελληνικότητας της Μακεδονίας μας, συμμετείχε δε ενεργά και αδιάλειπτα στα Εθνικά Προσκλητήρια.
Ελαφριά η Μακεδονική Γη που τον υποδέχεται.
Αιώνια η μνήμη του.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα