Το Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης Φλώρινας και το Ωδείο Φλώρινας συνδιοργανώνουν ένα ρεσιτάλ κλασικού τραγουδιού με διάσημες άριες του ρεπερτορίου και αγαπημένα lieder.
Θα εμφανιστούν οι μαθητές της τάξης μονωδίας της Βιολέττας Λούστα, Παύλος Ιωάνννου, Ιωάννα Δαλακούρα, Στέλλα Χατζηδάκη και Παναγιώτης Ιωαννίδης. Στο πιάνο συνοδεύουν οι Χρήστος Συγκούνης και Γιάννης Παυλίδης.
Το ρεσιτάλ θα πραγματοποιηθεί στο κτήριο Εξάρχου, την Δευτέρα 5 Ιουνίου 2023 και ώρα 19.30 με είσοδο ελεύθερη για το κοινό.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα