Η Τομεακή Επιτροπή (Τ.Ε.) Φλώρινας, απευθύνει πλατύ κάλεσμα συμπόρευσης και στήριξης του ΚΚΕ σε αυτό τον αγώνα. Ο λαός μπορεί να δώσει μια καθαρή απάντηση, να “κάψει” τα διάφορα αντιλαϊκά σενάρια της επόμενης κυβέρνησης που είναι από τώρα δεδομένο ότι θα είναι αντιλαϊκή.
Να στηρίξει το ΚΚΕ, το μόνο Κόμμα που θα είναι απέναντι στην πολιτική της φτωχοποίησης, των κατασχέσεων, του ιμπεριαλιστικού πολέμου και της προσφυγιάς, της μετατροπής των νησιών σε φυλακές ώστε να γίνει ακόμα πιο δυνατά πράξη το σύνθημα: “Μόνο ο λαός μπορεί να σώσει το λαό” με δυνατό ΚΚΕ.
Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στην παρουσίαση του ψηφοδελτίου για τις Βουλευτικές Εκλογές, την Κυριακή 5 Μάρτη στο Εμπορικό Επιμελητήριο Φλώρινας στις 11:00πμ. Θα μιλήσει ο Γραμματέας της Τ.Ε. Φλώρινας του ΚΚΕ, Γιώργος Κουδούνας.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα