Την Πέμπτη 19/01/2023 ο Υφυπουργός Ενέργειας και Περιβάλλοντος κ. Γιώργος Αμυράς θα πραγματοποιήσει επίσκεψη στην Π.Ε Φλώρινας , προσκεκλημένος του βουλευτή της Π.Ε Φλώρινας κ. Γιάννη Αντωνιάδη και της ΔΕΕΠ Φλώρινας. Ο κ. Υφυπουργός θα συμμετέχει σε δύο ανοιχτές συσκέψεις που θα πραγματοποιηθούν την ίδια μέρα, η πρώτη στο κτίριο της Π.Ε Φλώρινας στις 11:30 π.μ και η δεύτερη στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου Αμυνταίου στις 14:30 μ.μ. Καλούνται όλοι οι κάτοικοι που έχουν προβλήματα με δασωμένους αγρούς, εκχερσωμένες εκτάσεις και δασικές εκτάσεις, οι δασικοί συνεταιρισμοί του νομού και οι πρόεδροι των τοπικών κοινοτήτων που εμπλέκονται, να παραβρεθούν για να διατυπώσουν τα ερωτήματα τους και να ενημερωθούν για το νέο θεσμικό πλαίσιο που διέπει τις δασικές εκτάσεις.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα