Με αντιπροσωπεία της Κοινότητας Αναργύρων, αποτελούμενη από νομικούς συμβούλους της Κοινότητας, τον Πρόεδρο της Κοινότητας Γιώργο Τσισμαλίδη και μέλη της Επιτροπής Μετεγκατάστασης του Οικισμού, συναντήθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, την Πέμπτη 2 Μαρτίου 2023.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας ενημέρωσε την αντιπροσωπεία για την πορεία επικαιροποίησης των κτηματολογικών πινάκων και την εξέλιξη της διαδικασίας απαλλοτρίωσης του οικισμού.
Παράλληλα, αναπτύχθηκαν προτάσεις και ζητήθηκε η συνδρομή όλων των εμπλεκόμενων, προκειμένου να διευκολυνθεί το έργο των στελεχών της Π.Ε. Φλώρινας που έχουν αναλάβει τη διεκπεραίωση της διαδικασίας.
Νέα ενημερωτική συνάντηση προγραμματίστηκε για τον επόμενο μήνα.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα