Συμπληρώθηκαν 49 χρόνια από την αποφράδα εκείνη ημέρα της 20ης Ιουλίου του 1974, που η Τουρκία εισέβαλε στην Κύπρο και εξακολουθεί, πέρα από κάθε δίκαιο και λογική, να κατέχει εδάφη της.
Με τη σκέψη μας στους ηρωικούς αγωνιστές, Έλληνες και Κυπρίους μνημονεύουμε τα θύματα της Τουρκικής θηριωδίας και ζητούμε την αποχώρηση των κατοχικών Τουρκικών στρατευμάτων, δικαιώνοντας τους αγώνες των Κυπρίων, για μία ενιαία και ελεύθερη Κύπρο.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα