Τη Δευτέρα 8 Μαΐου 2023 οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Φλώρινας και οι εκπαιδευτές είχαμε την ευκαιρία να ενημερωθούμε από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Φλώρινας πάνω στα θέματα της πυροπροστασίας και της πυρόσβεσης.
Ευχαριστούμε θερμά τον Αντιπύραρχο κ. Σωκράτη Παπαγεωργίου, Διοικητή του Πυροσβεστικού Τμήματος Φλώρινας και τον Ανθυποπυραγό κ. Λάζαρο Σεχίδη, για την αμεσότητα και παραστατικότητα της παρουσίασης, τη συζήτηση που προκάλεσαν για διάφορα θέματα που αφορούν στην πυροπροστασία και την πρόληψη των πυρκαγιών και την αποτελεσματική αντιμετώπιση τους καθώς και τις απαντήσεις τους σε όλες μας τις απορίες. Πολύ χρήσιμη υπήρξε η επίδειξη σε ελεγχόμενες συνθήκες της πυρόσβεσης με πυροσβεστήρα ξηρής κόνεος, καθώς και η δυνατότητα που μας δόθηκε να εξασκηθούμε όλοι μας στην κατάσβεση πυρκαγιάς.
Ευχαριστούμε επίσης την επιχείρηση πυροσβεστικών ειδών και αναγομώσεων, Ιωαννίδης Ν. & Χ., και ιδιαίτερα τον κ. Νίκο Ιωαννίδη για τη προσφορά 3 πυροσβεστήρων ξηράς κόνεος, για τις ανάγκες της επίδειξης.
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα