Ενημερωτική παρέμβαση με θέμα «Τα δικαιώματα των γυναικών» πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10.3.2023 στην Α΄ και Β΄ τάξη του Γυμνασίου Φιλώτα με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα των Γυναικών. Στόχος της παρέμβασης ήταν η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών του σχολείου σε θέματα που άπτονται των δικαιωμάτων και της ισότητας των δύο φύλων.
Τη διοργάνωση της συγκεκριμένης δράσης ανέλαβε η εκπαιδευτικός του σχολείου μας κ. Τασομηνοπούλου Ζωή στο πλαίσιο του μαθήματος των Θρησκευτικών.
Η Αναπληρώτρια Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές/τριες του Γυμνασίου Φιλώτα εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες προς την Κοινωνική Λειτουργό κ. Δέσποινα Τζέτζη και τη Νομικό κ. Σοφία Μητσκοπούλου για την άμεση ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας και την πολύ εμπεριστατωμένη παρουσίαση τους.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Φιλώτα
Εισαγγελέας και ανακριτής «έδειξαν» τη φυλακή στον 32χρονο που μαχαίρωσε μέχρι θανάτου 30χρονο στη Φλώρινα
Τον δρόμο για τις φυλακές έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας, στον...
Διαβάστε περισσότερα