Η πρόεδρος και τα μέλη του τοπικού συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Φλώρινας επισκέφθηκαν τον νέο Μητροπολίτη Φλωρίνης, Πρεσπών & Εορδαίας κ. κ. Ειρηναίο και ευχήθηκαν στον Σεβασμιότατο καλή αρχή στο ποιμαντικό και κοινωνικό του έργο.
Στον φιλόξενο χώρο του Επισκοπείου της Μητρόπολης και μέσα σε ένα πολύ θετικό κι ευχάριστο κλίμα πραγματοποιήθηκε εποικοδομητική συζήτηση αναφορικά με τα σχέδια δράσης τόσο της Μητρόπολης όσο και της Δημοτικής Κοινότητα Φλώρινας. Κοινός στόχος είναι η ομόνοια και η σύμπνοια των πολιτών, ώστε να επιτευχθούν ρεαλιστικοί στόχοι για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής στην πόλη μας. Μετά τη συνάντηση αυτή παραμένουν ανοιχτοί οι δίαυλοι επικοινωνίας μεταξύ των δυο πλευρών για το μέλλον.
Η ΕΔΕΜ-ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ-GEA δεν είναι δημόσια όργανα αλλά ιδιωτικές εταιρίες χωρίς δικαίωμα ελέγχου
Αγαπητοί Συνάδελφοι, Δυστυχώς συνεχίζεται να υπάρχει άγνοια και παραπληροφόρηση σε...
Διαβάστε περισσότερα