Το Σάββατο 9 Μαρτίου, τελέστηκε στο Στρατιωτικό Κοιμητήριο Αμυνταίου επιμνημόσυνη δέηση υπέρ αναπαύσεως των υπέρ πίστεως και πατρίδος ηρωικών πεσόντων Αρχιερέων, Αξιωματικών, οπλιτών και χωροφυλακής που έλαβαν μέρος στους αγώνες του έθνους (Βαλκανικών και Παγκόσμιων πολέμων).
Στη δέηση, που χοροστάτησε ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης Σεβαστιανός Τοπάλης, παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Αμυνταίου Ιωάννης Λιάσης, η αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού Φωτεινή Τσιναρίδου και ο εντεταλμένος σύμβουλος Πολιτικής Προστασίας Απόστολος Θεοδώρου.
Αιώνια η μνήμη τους.
O ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ, ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Δημήτρη Πασιαλή
O ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την...
Διαβάστε περισσότερα