Aθλητικά

13ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Φλώρινας

Την Κυριακή 17/11/2019 διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία το 13ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι της Φλώρινας, που διοργάνωσε η Λέσχη Πολιτισμού υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας και του Δήμου Φλώρινας. Με συμμετοχή 85 αθλητών και αθλητριών από τα σχολεία της πόλης μας (Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια) πραγματοποιήθηκε ένα ισχυρό τουρνουά 5 γύρων, ώστε να αναδειχθούν οι πρωταθλητές και οι πρωταθλήτριες της κάθε τάξης.

Το Δ.Σ. της Λέσχης Πολιτισμού ευχαριστεί θερμά την Π.Ε. Φλώρινας και τον Δήμο Φλώρινας, το 5ο Δημοτικό Σχολείο για τη φιλοξενία, το κατάστημα ηλεκτρονικών υπολογιστών «Κωνσταντινίδου Μαριγώ», καθώς και όλους όσοι βοήθησαν στην πραγματοποίηση αυτής της διοργάνωσης. Συγχαίρει επίσης όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και εύχεται καλή πρόοδο και ακόμα περισσότερες επιτυχίες.

Οι διακριθέντες ανά τάξη είναι:

Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΤΣΕΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                                                  1η: ΑΒΔΙΚΟΥ ΖΩΗ

2ος: ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                                          2η: ΚΟΛΤΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  

Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΤΣΑΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                                                 1η: ΚΑΡΑΔΙΣΟΓΛΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΗ

2ος: ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                                                               2η: ΔΟΥΜΤΣΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

3ος: ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                                                                         3η: ΖΑΡΑΒΕΛΗ ΡΑΦΑΗΛΙΑ

Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος : ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ                                                                           1η: ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ

2ος: ΚΟΛΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                                                                   2η: ΧΡΗΣΤΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ

3ος: ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ                                                           3η: ΔΕΛΚΟΥ ΝΕΦΕΛΗ

Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                                      1η: ΜΟΥΛΑ ΣΟΦΙΑ

2ος: ΛΟΥΓΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ                                                                                    2η: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΗ            

3ος: ΤΣΟΡΜΠΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ                                                                    3η: ΤΣΟΜΠΑΝΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                                            1η: ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

2ος: ΑΔΑΜ ΠΑΥΛΟΣ                                                                                         2η: ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ

3ος: ΤΣΙΟΥΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ                                                                                 3η: ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ

ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΠΑΡΙΣΗΣ ΝΑΟΥΜ                                                                                     1η: ΜΟΥΡΜΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

2ος: ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ                                                                        2η: ΧΑΤΖΗΛΙΑ ΕΥΑ

3ος: ΑΡΜΕΝΗΣ ΣΥΜΕΩΝ                                                                                 3η: ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

ΓΥΜΝΑΣΙΑ:

1ος: ΚΑΡΑΜΗΤΑΝΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ                                                                   1η: ΖΕΓΑ ΔΑΝΑΗ

2ος: ΔΑΦΚΟΣ ΠΑΥΛΟΣ                                                                    

3ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

 

ΛΥΚΕΙΑ:

1ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                                                                               1η: ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

2ος: ΣΙΩΚΗΣ ΛΟΥΚΑΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

free download wordpress pluginswordpress themes crackeddownload wordpress themesfree download lynda tutorialudemy tutorial free downloadwordpress themes crackedwordpress themes nulledfree download lynda tutorialwordpress plugins nulledwordpress themes cracked

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close